חדש בגל און קליניק: טיפול בחמצן היפרברי \ תא לחץ

מה זה חמצן היפרברי ?

HBOT טיפול חמצן היפרברי, הוא טיפול רפואי אשר משפר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף על ידי שאיפה של 100% חמצן, שבו הלחץ האטמוספרי עולה ללחצים בין 1.3 ל 3 ATA, הוא משמש למגוון רחב של טיפולים ובדרך כלל כחלק מתוכנית טיפול רפואי כולל. באופן טבעי, חמצן מועבר בכל הגוף רק על ידי כדוריות דם אדומות. עם ,HBOT חמצן מומס לתוך נוזלי הגוף, פלזמה, נוזל מערכת העצבים המרכזית, הלימפה, מאפשר לאזורים שבהם מחזור הדם פחתה או חסומה לקבל חמצן. בדרך זו, חמצן נוסף יכול להגיע לכל רקמה פגועה והגוף יכול לתמוך בתהליך הריפוי שלו. חמצן מוגבר, מאוד משפר את היכולת של תאי דם לבנים להרוג חיידקים, להפחית נפיחות ולאפשר כלי דם חדשים לגדול מהר יותר לתוך האזורים הפגועים. זהו טיפול פשוט, לא פולשני וללא כאבים.

מהם היתרונות בטיפול זה?

מזה כבר זמן רב ידוע כי ריפוי באזורים רבים של הגוף לא יכול להתקיים כראוי, ללא רמות חמצן מתאימים ברקמה. רוב המחלות והפציעות מתרחשות, ולעיתים קרובות משתהות, ברמה התאית או הרקמה. במקרים רבים, כגון: בעיות במחזור הדם; פצעים שאינם מחלימים; נובעות מהיעדרות חמצן שלא יכול להגיע לאזור פגום ומשבש את יכולת הריפוי הטבעי של הגוף, שאינו מסוגל לתפקד כראוי. טיפול חמצן היפרברי מספק חמצן נוסף באופן טבעי עם תופעות לוואי מינימליות. טיפול בחמצן היפרברי משפר את איכות החיים של המטופל בתחומים רבים כאשר הרפואה הסטנדרטית אינה פועלת. תגובות חיוביות נתקבלו לאחר טיפול היפרברי HBOT למצבים רבים כגון שבץ, שיתוק מוחין, פציעות ראש, עייפות כרונית ועוד…

באילו מחלות מטפל? HBOT

חמצן היפרברי משמש לטיפול בכל התאים בגוף האדם אשר נהנים מהגדלת זמינות חמצן לרקמות, כמו כן, זיהומים שבהם ניתן להשתמש בטיפול להגברת תכונות אנטיביוטיות בגוף, או כטיפול העיקרי, או בשילוב עם תרופות אחרות. היום יותר ויותר חברות ביטוח מבטחים ומכסים את הטיפולים הנ"ל : תסחיף אוויר או גז אמבוליזם / הרעלת פחמן חד חמצני / זיהום רקמתי רך / שברים בעצם / מחלת לחץ דם, מחלת הדקומפרסיה (Bends) / כיבים ופצעי סכרת / חוסר דם – אנמיה / נמק / זיהום תוך גולגולתי / נזק קרינה לרקמות / (Osteomyelitis) דלקת קרום המוח (Osteoradionecrosis) / השתלות עור / כירורגיה פלסטית / אוטיזם / שיתוק מוחין / מחלת ליים / מיגרנה / טרשת נפוצה / נזקי טביעה / פציעות ספורט / שבץ / פגיעה מוחית טראומטית. מומלץ לקבל יעוץ מקדים עם חברת הביטוח או הקופה הרפואית לגבי כיסוי הטיפול או החזר כספי מהביטוח.

האם יש סוגים שונים של תאי לחץ?

יש בעצם כמה סוגים של תאי לחץ, תא אישי ליחיד, קשיח או רך, וחדרים בגדלים שונים שנועדו לטפל בקבוצות. כול סוגי התאים מספקים בזמן הטיפול כ- 100% חמצן בלחצים שנעים בין 1.3 ל 3 ATA אטמוספרות,

אם ה– HBOT בטוח?

טיפול חמצן היפרברי נקבע בדרך כלל על ידי רופא ומבוצע תחת פיקוח הטכנאי. למרות שיש סיכונים קטנים כמו כל הטיפולים הרפואיים. הסיכונים יידונו אתך לפני חתימתך על טופס הסכמתך לטיפול.

האם יש תופעות לוואי?

תופעת הלוואי השכיחה ביותר היא לחץ באוזניים ובסינוסים הנגרמים כתוצאה משינוי בלחץ. כמו המראה ונחיתה בשעת טיסה. כדי למזער את התופעה, המטופלים נעזרים בטכניקות כדי לשחרר הלחץ מהאוזניים במהלך הדחיסה. לעיתים חולים מסוימים עשויים לחוות שינויים בראייה שלהם במהלך תקופת הטיפול שלהם, שינויים אלה הם בדרך כלל קטנים וזמניים. תופעת לוואי נדירה היא רעילות חמצן אשר נגרמת על ידי מתן יתר חמצן.

איזה מידע טכני צריך לדעת מהחולה לפני HBOT?

אם אתם סובלים מתסמינים כגון: התקררות, שפעת, חום, סינוס או גודש באף או גודש בחזה, הריון, אם חל שינוי כלשהו בנטילת בתרופות. אם דילגת על ארוחה לפני הטיפול ב- HBO. אם אתה חולה סוכרת ולא לקחת את האינסולין לפני הטיפול שלך. · אם יש לך חששות או חרדות.

האם חמצן hyperbaric עוזר לטיפול בפגיעה מוחית או שבץ?

כאשר תאים במוח מתים, בין אם כתוצאה מטראומה או מחסור בחמצן, פלסמה בדם יורדת אל רקמת המוח הסובבת וגורמת לנפיחות ולצמצום זרימת הדם. תאים נורמליים לא יכולים לתפקד ללא כמות מתאימה של חמצן, HBOT מגדיל באופן דרמטי את החמצן הנישא בפלסמה בדם, מה שהופך את החמצן זמין לרפא דפנות נימי דם ניזוקים, מניעת דליפת פלזמה וצמצום הנפיחות. כמו הפחתות נפיחות, זרימת הדם ניתן לשחזר רקמות רדומות (neovascularization) ולתאים אלה אז יש פוטנציאל לתפקד שוב.

יש שממליצים על טיפול זה כאנטי אייגי'ן / מעכב זקנה וידוע על ספורטאים מפורסמים ברחבי העולם ודוגמניות צמרת שאימצו את הטיפול..

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות—1-700-555-721

Call Now Button
UA-109831294-1