טיפול בטינטון

טיפול בטינטון - האם יש מה לעשות?

מה זה טנטון?

תחושה של שמיעת צלצולים, זמזום, שריקה, ציוץ, או צלילים אחרים בעוצמות שונות. הרעש יכול להיות קבוע או משתנה במשך היממה, לרוב הטנטון מחמיר כאשר רעש הרקע נמוך, אדם עשוי להיות מודע לכך יותר בלילה כאשר הוא מנסה להירדם בחדר שקט.

טנטון הוא תופעה נפוצה מאוד, והיא משפיעה על עד כ-12% מהאוכלוסייה. עבור רוב האנשים זו פגיעה באיכות החיים!!! לקושי בריכוז ולהפרעות בשינה ועלול בסופו של דבר להפריע לעבודה וליחסים בין אישיים, ולגרום למצוקה פסיכולוגית.

מקרים מסוימים של טנטון נגרמים על ידי זיהומים או חסימות באוזן, ואז הטנטון יכול להיעלם ברגע שהסיבה הבסיסית מטופלת. ברוב המצבים טנטון נמשך לאחר הטיפול במצב הבסיסי.

מה גורם לטנטון?

לרוב לא ידועה הסיבה המדויקת לתופעה וייתכן שהטנטון נובע מכמה סיבות:

הסיבות לטינטון

אובדן שמיעה – ישנם תאי שערה זעירים ועדינים באוזן הפנימית (שבלול) שנעים כאשר האוזן קולטת גלי קול. תנועה זו מפעילה אותות חשמליים לאורך עצב השמיעה והמוח מפרש את האותות האלה כקול. אם תאי השערה בתוך האוזן הפנימית כפופים או שבורים, מה שיכול לקרות עם תהליך ההזדקנות או בעקבות חשיפה קבועה לקולות חזקים, הם עלולים לשלוח דחפים חשמליים אקראיים למוח ולגרום לטנטון.

דלקת אוזניים או חסימה של תעלת האוזן – תעלות האוזן עלולות להיחסם עם הצטברות נוזלים חסימה יכולה לשנות את הלחץ באוזן ולגרום לטנטון.

פציעות ראש או צוואר – טראומה בראש או בצוואר יכולה להשפיע על האוזן הפנימית, עצבי השמיעה או תפקוד המוח הקשור לשמיעה. פציעות כאלה גורמות לרוב לטנטון באוזן אחת בלבד.

תרופות – מספר תרופות עלולות לגרום או להחמיר טנטון. בדרך כלל, ככל שהמינון של תרופות אלו גבוה יותר, הטנטון הופך גרוע יותר. לעתים קרובות הרעש הלא רצוי נעלם כאשר מפסיקים להשתמש בתרופות אלו. תרופות הידועות כגורמות לטנטון כוללות תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs), אנטיביוטיקה מסוימת (גרמיצין), כימותרפיה, תרופות משתנות, תרופות נגד דיכאון ומלריה.

האם הטיפול כואב?
הטיפול חיצוני ולא חודרני בעזרת פולסים מגנטים משתנים, כל טיפול 30 דקות. ללא תרופות וללא כאב. אין שום השפעות על התפקוד היומי לאחר הטיפול.

מתי חשים בשיפור?
שיפור מורגש לאחר 7/8 טיפולים בהתאם למצב הרפואי של המטופל ועוצמת הטנטון, גיל המטופל והיסטוריה רפואית.

מהו שיעור הצלחה?
מעל 85% הצלחה לטיפול בפולסים מגנטים משתנים לאחר השלמת סדרת טיפולים מושלמת.

אופן הטיפול, זמן והשפעות.
המלצת הפרוטוקול הרפואי ל-12 מפגשים בני 30 דקות כל טיפול. הטיפול באמצעות מכשיר אלקטרוני שפותח בסוכנות החלל האמריקני- נס"א. הטיפול ב-PEMP באישור ה FDA. ה-2 טיפולים בשבוע ברצף עד הסיום. מומלץ לחזור על הטיפול אחת ל-3 שנים.

גופנו הינו מערכת של תאים הטעונים במטען חשמלי. אותות חשמליים עוברים דרך העצבים ומפעילים את הרקמות והאיברים הפנימיים שלנו. תנודות הסיבים באוזניים משדרות אותות למוח ומתורגמות לשמיעה ,על ידי הפעלה של שדה אלקטרו -מגנטי בתדירות מדויקת, בעוצמה נמוכה ובטוחה, אנחנו מסדירים ומאזנים את המטען החשמלי במקום. כך מתאפשרת הפעלה יעילה של תהליכי ריפוי עמוקים והורדת הטנטון המציק.

גלילה למעלה
דילוג לתוכן